usuń

Wystawa czasowa "Witamy Orła Białego..."

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną pt "Witamy Orła Białego..." poświęconą setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy. Prezentowane zdjęcia pochodzą z własnych zbiorów, część z nich pozyskano z Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego oraz Wojskowego Biura Historycznego. Materiał fotograficzny ilustruje wkroczenie żołnierzy Wojska Polskiego do Bydgoszczy 20 stycznia 1920 r. oraz przyjazd generała Dowbora-Muśnickiego do Bydgoszczy wraz z mszą polową na Starym Rynku i defiladą na ulicy Gdańskiej w dniu 22 stycznia 1920 r. Tytuł wystawy nawiązuje do treści mowy powitalnej wygłoszonej przez dr Jana Biziela.

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

ul Czerkaska 2, 85-641 Bydgoszcz